Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
wtorek, 31 października 2006
Uroczystość Wszystkich Świętych

Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień czci niezliczonych rzesz świętych, którzy przeszli przez życie w cichości; których Kościół imiennie nigdy nie wyniósł na ołatrze, a którzy życiem swym zasłużyli przed Bogiem na wieczną szczęśliwość. Uroczystość ta znana była w Kościele Wschodnim już w IV w. W Kościele Zachodnim zbiorowy kult świętych rozpoczął się od poświęcenia dawnego Panteonu na kościół Matki Bożej i Wszystkich Świętych Męczenników. Miało to miejsce 13 maja 608 r. Przez z góry dwa wieki ta data była dniem uroczystości ku czci Wszystkich Świętych. W 835 r. papież Grzegorz IV przeniósł tę uroczystość na dzień 1 listopada. Jest to więc bardzo stare święto. Liturgia tego dnia ma charakter radosny, pełen ufności w moc i potęgę Boga, gdyż ma ona na celu przekonanie ludzi, że śmierć nie jest końcem, lecz początkiem nowego rozdziału, początkiem życia wiecznego. Odwiedzając groby naszych bliskich i zapalając znicze, symbole nadziei, pamiętajmy chociaż w pamięci o naszych zmarłych Rycerzach, którzy teraz wychwalają Boga i Niepokalaną w niebie, m. in. Donacie Podgórskim, Józefie Zerce, Sławku Nowakowskim i innych, którzy byli dobrymi i przykładnymi Rycerzami dla tych, którzy nimi zostali niedawno. Wieczny odpoczynek racz wszystkim zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Ogień nadziei dla zmarłych
23:07, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Koniec Maryjnego miesiąca
Z dniem dzisiejszym kończy się kolejny w naszym życiu październik - miesiąc modlitwy Różańcowej. Maryja wiele razy prosiła w swych objawieniach o odmawianie Różańca, który jest jednym ze sposobów zbawienia naszego złego świata. Zapewniała, że kto gorliwie będzie się modlił na Różańcu, ten otrzyma niekończące się strumienie łask.W tym miejscu trzeba zadać sobie następujące pytanie: Czy godnie przeżyłem/am ten czas jako chcrześcijanin i Rycerz Niepokalanej? Zapewne wiele razy odpuściliśmy sobie nabożeństwa w kościele, tłumacząc się innymi zajęciami. Prawdziwy Rycerz powinien wiedzieć, że takie zachowanie nie jest najlepsze. Z dumą możemy powiedzieć, że każdy Rycerz został wybrany przez Maryję. To  właśnie od nas Niepokalana oczekuje największego zaangażowania w udział w nabożeństwach Różańcowych. Poprzez Różaniec możemy wyprosić wiele łask nie tylko dla siebie, ale też dla innych. A czy chociaż nie będąc w kościele odmawialiśmy tę Maryjną modlitwę w domu? Jeśli nie, to warto sobie wziąć przykład z osób należących do Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, które zadeklarowały, że codziennie przynajmniej będą odmiawiały dziesiątek Różańca. Mamy nadzieję, że my Rycerze jednak nie mieliśmy problemów z odmawianiem modlitwy Różańcowej w domu bądź w kościele, a jeśli tak to jest jeszcze okazja, aby to naprawić, będąc dzisiaj, w ostatnim dniu miesiąca października na nabożeństwie Różańcowym w swoim kościele. Kończąc, prosimy Cię Maryjo o siły w trwaniu w tym co dobre, abyśmy poprzez nasze lenistwo nie oddalali się od Ciebie.
17:51, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 października 2006
Obchody 1. rocznicy powstania PKRD w naszej parafii
Jak już animatorzy wcześniej planowali, w związku z 1. rocznicą powstania naszego PKRD, na dzień 27 pażdziernika 2006r.  o godz. 16:00 zostało wyznaczone specjalne spotkanie, które bez żadnych przeszkód się odbyło. Po wspólnej modlitwie dziękczynnej za rok istnienia, wspominaliśmy przy małym poczęstunku, jak minęły poprzednie spotkania. W międzyczasie dotarła do nas nasza prezes Helena Wieczorek. Podzieliła się ona z nami swoimi refleksjami na temat Różańca i Maryi. Po ponad godzinnej agapie udaliśmy się wspólnie na nabożeństwo różańcowe do kościoła, na którym każdy z osobna prosił o dalsze łaski dla PKRD. Modlitwą różańcową zakończyliśmy obchody pierwszego roku działalności PKRD w naszej parafii.
12:42, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 października 2006
1. rocznica powstania Podwórkowych Kółek Różańcowych w naszej parafii
Czas szybko przemija, a tak jak czas szybko przemija również nasze życie i wszystko to co w nim się dzieje. Dla kilku osób, które są blisko Maryi i modlą się na Różańcu, na pewno szybko minął 1. rok działalności Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w naszej parafii. Równo rok temu, 28 października 2005 roku odbyło się pierwsze spotkanie, na którym zobaczyły się dzieci, które kochają Matkę Bożą. Już z początku zostało postanowione, że PKRD będą współpracowały z Grupą Młodzieży Rycerstwa Niepokalanej. W ten sposób chęć spotykania się na comiesięcznych Kółkach Różańcowych wyraziło ok. 10 dzieci, które po spełnieniu warunków chciały wstąpić w szeregi PKRD. I tak oto z dniem 21 kwietnia 2006 została oficjalnie zatwierdzona bełchatowska grupa. Kandydaci dostali w efekcie końcowym legitymacje, które są dowodem tego, że należą właśnie do tej małej grupy. Z początkiem roku 2006 wybraliśmy również naszego parafialnego patrona PKRD, którym został bezkonkurencyjnie Ojciec Święty Jan Paweł II, który każdemu dziecku jest bardzo bliski. Do tej pory członkowie poznali osoby wszystkich patronów PKRD, nauczyli się tajemnic różańcowych i samej modlitwy różańcowej, a obecnie na podstawie tajemnic różańca poznają życie Maryi i Jezusa. Obchodząc tę małą rocznicę, mamy nadzieję, że będzie przybywać osób, które będą chciały modlić się na Różańcu i życzymy wszystkim członkom PKRD opieki Maryi i wytrwałości w swoich postanowieniach.
15:06, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Rozpoczęcie internetowej działalności Rycerstwa Niepokalanej w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie
Z dniem 28.10.2006 roku swój blog publikuje Rycerstwo Niepokalanej w Bełchatowie, działające na osiedlu Dolnośląskim w parafii NMP Matki Kościoła. Zamysły nad stroną internetową lub blogiem krążyły już długo wśród animatorów MI grupy starszych i grupy młodzieży, które mają swoje osobne spotkania raz w tygodniu. W końcu udało się zrealizować ten pomysł i można się dowiedzieć tego co się dzieje w Rycerstwie Niepokalanej w Bełchatowie, za pomocą internetu. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy zaakceptują obecny wygląd blogu. Cały czas będzie on poprawiany, aby blog był ładny i zawierał potrzebne informacje. Prosimy o modlitwę za nasze grupy. Maryja!
14:57, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Komentarze (2) »
| < Październik 2006 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010