Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
piątek, 18 września 2009
Grzech - tajemniczy towarzysz życia...

Grzech – tajemniczy towarzysz życia…
Stadniki, 23 - 25 października 2009

Pod takim hasłem odbędą się we wspólnocie Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach kolejne Sercańskie Dni Skupienia, w ramach których uczestnicy wezmą udział w czuwaniu młodzieży sercańskiej w Krakowie Płaszowie. Skupienie poprowadzi ks. Darek Lewczak SCJ.

ADRESACI: młodzież męska gimnazjum, szkół średnich i studenci
CEL: przypatrzenie się, czym jest grzech
POTRZEBNE: Pismo Święte Nowego Testamentu, własne zaangażowanie

Zgłoszenia do 18 października 2009:
ks. Damian Płatek SCJ
Tel. 507 644 930
E-mail: damianscj@poczta.onet.pl
GG: 3628611

16:18, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Pobyt w klasztorze

          Jeżeli chcesz się wewnętrznie wyciszyć, pomodlić się z zakonnikami, porozmawiać, być może przyjrzeć się swojemu powołaniu lub go rozeznać, możesz przyjechać na dwa lub trzy dni do seminarium sercańskiego do Stadnik k. Krakowa.
          Jedynym warunkiem pobytu jest włączenie się w program życia alumnów (wspólne modlitwy, posiłki, prace). Zaproszenie odnosi się tylko do młodzieży męskiej w wieku od 16 lat.

Przyjazd po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu terminu:

ks. Damian Płatek SCJ
Tel. 507 644 930
E-mail: damianscj@poczta.onet.pl
GG: 3628611
Skype: damplat

Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach

16:09, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 września 2009
Po 35 latach Maryja znów w archidiecezji łódzkiej!
W sobotę 12 września 2009 roku do Piotrkowa Trybunalskiego przybyła z diecezji sandomierskiej kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski. W ciągu najbliższego roku nawiedzi wszystkie parafie archidiecezji łódzkiej. Jest to jedno z największych wydarzeń w blisko dziewięćdziesięcioletniej historii diecezji.

Historia peregrynacji cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej sięga 1957 roku. Wtedy to prymas kardynał Stefan Wyszyński, który niewiele wcześniej opuścił miejsce swego internowania w Komańczy, pojechał do Rzymu. Zabrał ze sobą dwa obrazy, będące kopią cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Jeden podarował papieżowi Piusowi XII. Jednocześnie poprosił Ojca Świętego, by poświęcił drugą kopię. Zamysł był taki, aby wizerunek Matki Boskiej Jasnogórskiej mógł wędrować po ziemi polskiej. W czasie wizyty w Rzymie księdzu prymasowi towarzyszył ks. arcybiskup Michał Klepacz, ówczesny ordynariusz diecezji łódzkiej.

Papież zaaprobował pomysł prymasa Wyszyńskiego. 14 maja 1957 roku poświęcił obraz. 27 sierpnia tego roku, dzień po święcie Matki Boskiej Częstochowskiej, kopia cudownego obrazu zaczęła nawiedzać polskie parafie. Swoją wędrówkę rozpoczęła w archidiecezji warszawskiej. Do milenijnego 1966 roku obraz nawiedził wszystkie parafie diecezji na północy i niektóre na zachodzie Polski - we Wrocławiu i Opolu.

W 1966 roku nastąpiło "aresztowanie" kopii cudownego obrazu. Miała go przyjąć diecezja katowicka. Powitanie wyznaczono na 4 września, w katowickiej katedrze. Tymczasem dwa dni przed uroczystościami, w okolicach Będzina, funkcjonariusze SB zatrzymali auto biskupa Józefa Kurpasa, sufragana katowickiego, który wiózł obraz z Warszawy. Zmusili go, aby zawrócił do Częstochowy. Odtąd przez sześć lat kopia znajdowała się pod Jasną Górą. Jednak nawiedzeń nie zaprzestano. Zamiast obrazu po polskich parafiach wędrowały puste ramy, ozdobione kwiatami, płonącą świecą i księgą Ewangelii.

Obraz Królowej Polski powrócił na szlak peregrynacji 18 czerwca 1972 roku. Został "wykradziony" z Jasnej Góry przez ks. Józefa Wójcika, proboszcza z Suchedniowa. W 1974 roku kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej odwiedziła wszystkie parafie archidiecezji łódzkiej. Pierwszy etap peregrynacji zakończył się 12 października 1980 roku w diecezji częstochowskiej. Drugie, nadal trwające, nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczęło się 5 maja 1985 roku. Teraz przyszedł czas na wędrówkę po parafiach archidiecezji łódzkiej.

Do dekanatu bełchatowskiego Maryja w swoim cudownym obrazie zawita 10 października 2009 roku i przez cały tydzień będzie nawiedzała jego poszczególne parafie, które wcześniej, każda z osobna, będą przeżywały specjalne rekolekcje lub misje święte. Poniżej prezentujemy harmonogram nawiedzenia Bełchatowa przez Maryję:
- 10 października 2009 (sobota) - parafia Narodzenia NMP
- 11 października 2009 (niedziela) - parafia NMP Nieustającej Pomocy
- 12 października 2009 (poniedziałek) - parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika
- 13 października 2009 (wtorek) - parafia Miłosierdzia Bożego
- 14 października 2009 (środa) - parafia NMP Matki Kościoła
- 15 października 2009 (czwartek) - parafia Zesłania Ducha Świętego
- 16 października 2009 (piątek) - parafia Wszystkich Świętych (Grocholice)
- 17 października 2009 (sobota) - parafia Narodzenia NMP (Łękawa)

Źródło informacji: "Polska Dziennik Łódzki"


Kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej
23:44, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 września 2009
Dom Parafialny do remontu

Choć wakacje ledwo się skończyły, to nowy opiekun Domu Parafialnego - ks. Adam Gucwa SCJ, już ostro zabrał się do pracy. Pierwszym z zadań, jakie sobie wyznaczył, było odwiedzenie wszystkich salek znajdujących się w budynku. Jednak zajrzenie w każdy kąt dało nowemu wikariuszowi bełchatowskiej parafii Księży Sercanów bardzo wiele do myślenia, a ostateczny jego wniosek ogranicza się do jednego słowa: "remont", który nie jest już tylko propozycją do realizacji, lecz koniecznością, dlatego na wtorek 8 września 2009 roku ks. Adam zarządził zebranie przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych. Na spotkanie przybyło ok. 20 osób, w tym trzech delegatów naszego Rycerstwa Niepokalanej: Helena Wieczorek, Danuta Gardulska (obie Grupa Starszych MI) i Ada Sztorc (Grupa Dzieci MI).

Na zebraniu opiekun Domu Parafialnego przedstawił wszystkim swoje wizje odnośnie miejsca, którym będzie się troszczył. Plany te zostały jednomyślnie poparte przez przybyłych delegatów, a wcześniej zaakceptował je już sam proboszcz - ks. Władysław Ostrowski SCJ. Remont Domu Parafialnego rozpocznie się najprawdopodobniej pod koniec września. Na pierwszy front pójdzie malowanie na kolor kremowy całej klatki schodowej i toalet. W niektórych miejscach będą wymieniane drzwi, zwłaszcza w WC. Od października będzie także obowiązywać nowa numeracja sal, a klucze do nich będą się znajdowały w specjalnej zamykanej szafce. Wynika stąd, że salka rycerska, w której spotyka się Grupa Dzieci MI, będzie naznaczone numerem 7. Na drzwiach każdej z salek będą wisiały tabliczki z nazwami wspólnot, które się w nich zbierają, a każdego wchodzącego do Domu Parafialnego będzie witała wielka tablica informacyjna z wiadomościami, gdzie, kiedy i kto się spotyka w tym budynku. W przyszłym roku być może uda się wymienić kolejno w poszczególnych pomieszczeniach okna oraz naprawić przeciekający dach, który najbardziej daje się we znaki osobom przychodzącym do herbaciarni, znajdującej się na strychu. Mamy nadzieję, że cały remont zachęci nowe osoby do przychodzenia do Domu Parafialnego na spotkania różnych wspólnot, w tym także Rycerstwa Niepokalanej :)

Remont Domu Parafialnego przeprowadzi jego nowy opiekun - ks. Adam Gucwa SCJ

00:35, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Kolejny Dzień Skupienia MI u Sercanów!

Drugi, a zarazem ostatni w tym roku Dzień Skupienia Rycerstwa MI odbył się w pierwszą sobotę miesiąca, tj. 4 września br. w parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Organizatorem spotkania było Rycerstwo Niepokalanej działające w tamtejszej parafii na czele z opiekunem wspólnoty - ks. Piotrem Kotasem oraz prezes MI - Zofią Mycek. W Dniu Skupienia MI, który poprowadził i Słowo Boże wygłosił o. Stanisław Piętka OFM - gwardian Niepokalanowa, uczestniczyli Rycerze wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich parafii dekanatu bełchatowskiego. Spotkanie rycerskie rozpoczęło się o godz. 10:00 serdecznym powitaniem zebranych przez ks. Janusza Krakowiaka - dziekana naszego dekanatu i proboszcza parafii organizującej czuwanie oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. Jednak najważniejszym punktem programu była Eucharystia o godz. 13:00, której przewodniczył i kazanie wygłosił ojciec prowadzący. W jej trakcie odbyło się uroczyste przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej 5 kandydatów. Całej oprawie, tak Adoracji, jak i Eucharystii towarzyszyły piękne śpiewy organisty, podkreślając doniosłość tego modlitewnego spotkania. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na agapę do pobliskiego Oratorium im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Tuż po niej miało miejsce jeszcze spotkanie przedstawicieli rycerskich wspólnot, na którym ustalono plan Dni Skupienia MI na następne lata. Wynik tych rozmów okazał się być dla nas bardzo radosny, ponieważ następne czuwanie rycerskie odbędzie się w maju 2010 roku w naszej parafii! Będzie to szczególne wydarzenie, gdyż nasza wspólnota będzie świetowała 2 jubileusze: 20-lecie działalności Grupy Starszych MI oraz 10-lecie działalności Grupy Dzieci MI. Już teraz owoce tego spotkania i jego dobre przygotowanie polecamy Waszej modlitwie. Tymczasem na Dzień Skupienia MI w kościele przy ul. Kościuszki w Bełchatowie przybyło łącznie 80 osób, w tym ok. 20 członków MI z naszej parafialnej wspólnoty rycerskiej.

O. Stanisław Piętka OFM - gwardian Niepokalanowa


Streszczenia konferencji i homilii o. Stanisława Piętki OFM:

  • I Konferencja, pt. "Okazuj czynem miłość do Niepokalanej - Apostolski Wymiar Rycerstwa Niepokalanej":

O. Stanisław zwrócił szczególną uwagę na czynną miłość - wciąż za pięknymi słowami za mało widać czynów i działań w codziennym życiu. Naszym wzorem ma być Niepokalana. Wystarczyło jedno proste "fiat", aby Bóg zbliżył się do człowieka. W Niej (Maryi) i przez Nią jest reakcja powrotu miłości człowieka za miłość Boga. Na tym polega cała filozofia Rycerstwa Niepokalanej. Mamy reagować na miłość Boga własną miłością, której wzór mamy w Niepokalanym Serca Maryi, bo czyny miłości są najskuteczniejszym elementem ewangelizaciji świata. O. Stanisław przypomniał też postać św. Maksymiliana Kolbe. On bowiem wyrażał swoją miłość do Niepokalanej przez codzienne czyny i ofiarne życie.

  • Homilia, pt. "Nie bójcie się! Bądźcie Rycerzami Niepokalanej!":

Chrześcijanin, by przetrwać, musi być żołnierzem i aby nie przegrać walki, musi być mężny i nie może się bać. Trzeba z odwagą podejmować zadania i wymagania, jakie niesie bycie chrześcijaninem. Wzorem dla nas powinien być Jezus. Wszak Golgota Chrystusa nie kończy się strachem, ale przyjęty z Miłością Krzyż jest znakiem zwycięstwa. Przed nami walka, walka podejmowana z miłością każdego dnia w czynach codziennego życia.

Kościół Narodzenia NMP w Bełchatowie

00:20, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 września 2009
Inauguracja spotkań Rycerstwa Niepokalanej

Po wakacjach wiele grup parafialnych przy kościele NMP Matki Kościoła w Bełchatowie wznowiło swoje spotkania formacyjne. W tym gronie znajdują się również dwie nasze wspólnoty rycerskie: Grupa Starszych MI i Grupa Dzieci MI, dla których najbliższy rok szkolny będzie wyjątkowo ważny. Pierwsza z grup w 2010 roku będzie obchodziła 20. rocznicę powstania w naszej parafii, natomiast druga będzie przeżywała swoje 10-lecie istnienia na os. Dolnośląskim. Są to bardzo istotne liczby, dlatego należy szczególnie przygotować się do czekających nas wszystkich uroczystości, tym bardziej, że pracy jest niemało...

Jako pierwsza ze spotkaniami po wakacyjnej przerwie wystartowała Grupa Dzieci MI, która spotkała się w sobotę 5 września 2009 roku o godz. 10:30 w salce rycerskiej w Domu Parafialnym. Była to ważna inauguracja, ponieważ poprowadzili ją nowi animatorzy małych Rycerzy Niepokalanej: Ada Sztorc i Piotrek Szczepaniak. Informacji związanych ze sprawami organizacyjnymi wysłuchało 3 uczestników + 2 byłych animatorów wspólnoty: Kamil Tusiński i Tomek Siedlecki, którzy tym razem wcielili się w rolę obserwatorów. Jednak po oficjalnym rozpoczęciu znalazł się też czas na zabawę połączoną ze wspólnym zapoznaniem się, co niewątpliwie bardzo ucieszyło maluchy :)

W minioną środę 9 września 2009 roku o godz. 19:00 w salce rycerskiej nad Zakrystią w kościele odbyło się natomiast pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Starszych MI. Wziął w nim udział gość specjalny - 85-letni brat franciszkanin, który przez 41 lat pracował jako misjonarz w Zambii i choć od niedawna przebywa w Polsce, to jak zapewnia, ma jeszcze siły do pracy duszpasterskiej w czarnej Afryce, lecz nie pozwala już mu na nią osiągnięty wiek. Spotkanie w całości przebiegło w radosnej atmosferze, ponieważ swoje jubileuszowe 80. urodziny świętowała nasza wieloletnia Rycerka Niepokalanej - Kazimiera Podgórska. Nie zabrakło dla jubilatki wielu życzeń zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz opieki Maryi w każdym dniu jej życia, do których i my się dołączamy :)

Wszystkich parafian i nie tylko bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszych kolejnych rycerskich spotkaniach formacyjnych, które odbywają się niezmiennie w soboty o godz. 10:30 (Grupa Dzieci MI) oraz w środy o godz. 19:00 (Grupa Starszych MI) w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. Przyjdź, Niepokalana czeka na Ciebie! ;)

GALERIA ZDJĘĆ

Pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Dzieci MI

22:21, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
"Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem..." :)

Choć 116. Bełchatowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę zakończyła się ponad tydzień temu, to niektórzy pielgrzymi z Grupy Białej doskonale pamiętają klimaty wspólnego wędrowania do tronu Królowej Polski. Można było się o tym przekonać na spotkaniu popielgrzymkowym, które odbyło się w sobotę 5 września 2009 roku. Spotkanie to składało się z dwóch części: Mszy Świętej o godz. 18:00 sprawowanej przez ks. Adama Gucwę SCJ i ks. Pawła Leszko SCJ w intencji wszystkich tegorocznych pielgrzymów z parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie oraz wieczornej agapy w Domu Parafialnym w sali nr 14. Ponad 30 osób przy ciastach i napojach wspominało najweselsze i najpiękniejsze chwile spędzone wraz z innymi w drodze do Częstochowy, a potem do Bełchatowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć śpiewania piosenek pielgrzymkowych przy rytmach gitary, które tak, jak na pielgrzymce sprawiały, że czas leciał szybciej i przyjemniej, tak i na naszym spotkaniu popielgrzykowym wprawiały wszystkich w radosny nastrój. W międzyczasie ks. Adam wyraził swoje podziękowania dla osób, które pomogły mu zorganizować całe to przedwsięzięcie, gdyż obowiązków w tym roku Grupa Biała miała znacznie więcej, niż inni z racji przypadającego jej przewodnictwa. Nasze wspólne spotkanie zakończyło się około godz. 21:00.

GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie popielgrzymkowe

18:36, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Święto Parafii, czyli parafiada 2009 :)

Jest takie wydarzenie każdego roku w naszej parafii, które mimo kończących się wakacji oraz urlopów, sprawia, że na twarzach dzieci, młodzieży i dorosłych zamieszkujących os. Dolnośląskie w Bełchatowie pojawia się uśmiech, radość. To parafiada, która już na stałe zapisała się do kalendarza imprez i uroczystości parafii NMP Matki Kościoła i ma zawsze miejsce tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tegoroczna odbyła się w niedzielę 30 sierpnia br. Na każdego, kto skusił się wyjść z domu i przyjśc do ogrodów przy naszym kościele, czekało wiele atrakcji i wspaniałych nagród w loterii fantowej.

Gościem specjalnym parafialnego festynu była orkiestra góralski "ECHO GÓR" pochodząca z Kasinki Małej. Wcześniej można było posłuchać utwórów religijnych w wykonaniu zespołu młodzieżowego grającego na Mszach Świętych o niedziele o godz. 19:30, a w międzyczasie przygrywał miejscowy zespół muzyczny "ASAN", który wieczorem poprowadził zabawę taneczną. Na każdego, kto zgłodniał, czekało wiele apetycznych przysmaków: hot-dogi oraz pyszne ciasta upieczone przez nasze parafianki. Dla najmłodszych specjalny quiz o Janie Pawle II przygotował Ruch Sercańskiej Młodzieży. Poziom konkursu od początku stał na wysokim poziomie, bowiem I miejsce zajęło ostatecznie, aż 4 maluchów!

Wszystkie osoby, które pragnęły poczuć prawdziwe emocje, mogły wziąć udział w loterii fantowej. Do wygrania były cenne nagrody, m.in. 3 rowery, żelazka, czajniki, odkurzacze, tostery, miksery czy też markowe piłki, torby sportowe oraz koszulki z autografami piłkarzy GKS-u Bełchatów i siatkarzy bełchatowskiej Skry. Za przebieg całej loterii odpowiedzialne było niezmiennie nasze Rycerstwo Niepokalanej, które tym razem obsługiwało chętnych do kupienia losów w dwóch namiotach. Należy wspomnieć, że uzyskany dochód z tej atrakcji został ponownie przekazany dla świetlicy środowiskowej "Promyczek" działającej przy naszym kościele w Domu Parafialnym. Podsumowując, na tegorocznej parafiadzie bez wątpienia nie zabrakło wspólnej zabawy. Szkoda, że kolejna taka impreza odbędzie się dopiero za rok... :)

GALERIA ZDJĘĆ

Parafiada 2009

18:28, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 września 2009
Koniec remontu na blogu MI ;)

Z dniem 1 września 2009 roku na blogu Rycerstwa Niepokalanej w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie zakończył się wakacyjny remont, który trwał równy miesiąc. Choć obiecałem, że nie przeciągnie się on dłużej, niż na okres 2 tygodni, to jednak potrzeba było więcej czasu na naprawienie wielu wadliwych elementów czy też dodanie zupełnych nowości, których do tej pory na tej stronie nikt nigdy wcześniej nie widział :) Mam nadzieję, że przypadną Wam one do gustu i będziecie często z nich korzystać :) Pragnę poinformować, że od dnia dzisiejszego serwis ten będę prowadził sam :( Bardzo serdecznie dziękuję Kamilowi Tusińskiemu (Kymylowi) za pomoc w jego tworzeniu od samych początków, czyli od października 2006 roku ;) Jeszcze raz przepraszam za jakiekolwiek utrudnienia występujące w sierpniu na blogu MI. Życzę miłego serfowania po naszej stronie! Pozdrawiam! ;)

Tomek Siedlecki - administrator bloga MI

LISTA ZMIAN I NOWOŚCI:

  1. Zmiana szaty graficznej bloga MI,
  2. Naprawa i zmiana większości elementów w ZAKŁADKACH,
  3. Ulepszenie następujących kategorii bloga MI: "Cudowny Medalik", "Czytania na każdy dzień", "Działy bloga MI", "Księga Gości", "Księga Intencji", "Nasze Rycerstwo Niepokalanej", "Nasza parafia", "Operator bloga", "Prasa rycerska" i "Św. Maksymilian Maria Kolbe",
  4. Powstanie nowej kategorii, pt. "Msze Święte i nabożeństwa on-line" (umożliwia oglądanie transmisji Eucharystii i nabożeństw na żywo w internecie),
  5. Możliwość odsłuchania znanych modlitw w kategorii "Modlitwy" (nagrania w formacie MP3),
  6. Udoskonalenie "MINI - AKTUALNOŚCI BLOGA MI" (Czytania na cały tydzień oraz dodatek "50 powodów, aby być szczęśliwym"),
  7. Dodanie rozważań różańcowych do kategorii "Modlitwy" (już wkrótce!),
  8. Reklama najnowszej, a zarazem najobszerniejszej rozmowy, która już niedługo ukaże się w kategorii "Wywiady z Rycerzami" (filmik do obejrzenia poniżej). 

SONDA
Jak oceniasz po remoncie blog MI w Bełchatowie?

Odlotowy
Bardzo ładny
Może być
Bywał lepszy
Nieładny

Zobacz wyniki
01:12, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 września 2009
Nowi animatorzy, nowe wyzwania...

Po 10 tygodniach wakacyjnej przerwy nastał 1 września 2009 roku :) Zaczynamy nie tylko kolejny nowy rok szkolny, ale i również następny sezon spotkań Rycerstwa Niepokalanej w naszej bełchatowskiej parafii NMP Matki Kościoła. Będzie to wyjątkowy rok, ponieważ w dniu dzisiejszym swoją pracę oficjalnie rozpoczyna czwarta w 9-letniej historii wspólnoty kadra animatorska Grupy Dzieci MI w składzie: ks. Jakub Snopkowski SCJ (moderator), Adrianna Sztorc (animatorka) i Piotr Szczepaniak (animator), która zastąpi byłych animatorów MI: Tomasza Siedleckiego, Kamila Tusińskiego i Malwinę Makarę. Mimo, że w naszej wakacyjnej sondzie na blogu MI aż 67% ankietowanych wyraziło niezadowolenie z tych zmian, to jednak trzeba będzie się z nimi pogodzić. Im szybciej to nastąpi, tym lepiej będzie dla wszystkich... 

Przed ks. Jakubem, Adą i Piotrkiem stoi rok pełen nowych wyzwań, z którymi trzeba będzie się uporać. Przede wszystkim nowa kadra animatorska będzie musiała się postarać się o nowych uczestników spotkań, co w rzeczywistości już od kilku lat nie jest rzeczą łatwą do wykonania w naszej parafii. Mamy nadzieję, że pomysłów na rozreklamowanie wspólnoty im nie zabraknie. Trzeba podkreślić, że Ada i Piotrek w wakacje przeszli mały kurs animatorski. Na kilku spotkaniach dowiedzieli się m.in. jak powinno wyglądać przykładowe spotkanie rycerskie z dziećmi, jakich błędów nie powinni popełniać czy też w jaki sposób rozwiązywać problemy w grupie. Teraz czeka ich egzamin z tego, czego się nauczyli, bo najważniejsza nie jest teoria, lecz praktyka. Nowej kadrze animatorskiej życzymy na początku jej misji wielu sił, wytrwałości, cierpliwości i przede wszystkim błogosławieństwa Bożego. Niech Maryja, której powierzyliście swoje życie, ma Was w swojej opiece.

Już od dłuższego czasu 2010 rok jest kojarzony w naszej wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej z jubileuszami, jakie ją czekają: 20-lecie istnienia Grupy Starszych MI oraz 10-lecie istnienia Grupy Dzieci MI przy naszym kościele na pewno będą wymagały wielu przygotowań i poświęcenia ze strony wszystkich Rycerzy. Ponadto pod koniec nowego roku szkolnego w maju dorośli członkowie MI będą wybierać nowy Zarząd MI w naszej parafii. Wszystkie te sprawy już dziś polecamy Waszej modlitwie, ponieważ jedynie wtedy będziemy mieli pewność, że spełnią się one według woli Bożej.

  

Piotrek Szczepaniak i Ada Sztorc - nowi animatorzy Grupy Dzieci MI

16:38, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010