Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
niedziela, 13 grudnia 2009
Blog MI - Blogiem Roku 2009? ;)

Blog Rycerstwa Niepokalanej w parafii NMP Matki Kościoła Bełchatowie został zgłoszony do konkursu na BLOGA ROKU 2009, który jest organizowany corocznie przez znany portal internetowy Onet.pl :) Został on umieszczony w kategorii PROFESJONALNE. Blogi w tej kategorii poświęcone są w całości danej tematyce (a nasza strona taka właśnie jest) :) Więcej informacji już wkrótce, tymczasem stronę konkursową naszego serwisu można oglądać pod poniższym linkiem:

Strona MI w konkursie na BLOGA ROKU 2009

00:28, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Rycerstwo Niepokalanej znów pomogło ubogim rodzinom

Rycerstwo Niepokalanej w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie słynie z wielu rzeczy, m.in. jest ono dobrze znane parafianom ze swojej działalności charytatywnej. Kolejna akcja z tego zakresu działań miała miejsce w sobotę 12 grudnia 2009 roku. Odbyły się wówczas kolejny rok z rzędu, tzw. Mikołajki rycerskie :) Inicjatywa ta polega na zrobieniu świątecznych paczek dla najubożyszch rodzin z naszej parafii. W paczkach tych znajdują się rzeczy codziennego użytku: artykuły spożywcze, odzież, a dla dzieci przybory szkolne, słodycze i zabawki. Okres ten dla wielu rodzin jest radosnym czasem, ale dla ubogich rodzin - często czasem wiązania końca z końcem. Większe wydatki na opał, prąd czy wodę sprawiają, że tym osobom brakuje środków finansowych na odpowiednie przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia. Właśnie takich ludzi chce odciążyć w jakiś sposób nasze bełchatowskie Rycerstwo Niepokalanej.

W tym roku z pomocy MI skorzystało około 15 rodzin, w tym wiele wielodzietnych. Na tym wyjątkowym spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć św. Mikołaja, który po wcześniejszym zadaniu prostych pytań rozdawał wszystkim świąteczne prezenty :) Jego pomocnikami tradycyjnie byli członkowie Grupy Dzieci MI wraz z ze swoimi animatorami: Adą Sztorc i Piotrem Szczepaniakiem. Mali Rycerze podobnie, jak inni otrzymali "słodkie paczki" na zbliżające się święta. W ramach podziękowań zaśpiewali wspólnie pieśń "Czarna Madonna". Całe Mikołajki rycerskie poprowadziła Grupa Starszych MI na czele z prezes MI - Heleną Wieczorek.

PS. Serdecznie dziękujemy p. Mariuszowi Sztorcowi za wykonanie zdjęć na naszego bloga MI do notatek, pt. "Maryja bez grzechu poczęta" i "Rycerstwo Niepokalanej znów pomogło ubogim rodzinom" :)

GALERIA ZDJĘĆ

Radosne spotkanie rycerskie ze św. Mikołajem :)

00:10, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 grudnia 2009
Maryja bez grzechu poczęta

W miniony wtorek 8 grudnia 2009 roku przeżywaliśmy w Liturgii Kościoła Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to największe święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej, które istnieje od 92 lat, aby szerzyć kult Maryi bez grzechu poczętej w Polsce i na całym świecie.

Historia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu jest bardzo długa. Już od pierwszych wieków chrześcijaństwa liczni teologowie i pisarze wskazywali na szczególną rolę i szczególne wybranie Maryi spośród wszystkich ludzi. Ojcowie Kościoła nieraz nazywali Ją czystą, bez skazy, niewinną. W VII wieku w Kościele greckim, a w VIII wieku w Kościele łacińskim ustanowiono święto Poczęcia Maryi. Późniejsi teologowie, szczególnie św. Bernard i św. Tomasz z Akwinu zakwestionowali wiarę w Niepokalane Poczęcie Maryi, ponieważ - według nich - przeczyłoby to dwóm innym dogmatom: powszechności grzechu pierworodnego oraz konieczności powszechnego odkupienia wszystkich ludzi, a więc także i Maryi. Ten problem rozwikłał w XIII wieku Jan Duns Szkot, który wskazał, że uchronienie Bożej Rodzicielki od grzechu pierworodnego dokonało się już mocą odkupieńczego zwycięstwa Chrystusa. W 1477 roku papież Sykstus IV ustanowił w Rzymie święto Poczęcia Niepokalanej, które od czasów Ojca Świętego Piusa V zaczęto obchodzić w całym Kościele. W czasie objawień w Lourdes w 1858 roku Maryja potwierdziła ogłoszony zaledwie cztery lata wcześniej dogmat. Bernardecie Soubirous przedstawiła się, mówiąc: "Jestem Niepokalane Poczęcie". Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 roku bullą "Ineffabilis Deus" Pius IX. Uczynił to w Bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów oraz 140 arcybiskupów i biskupów. Pisał on tak:

Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego - została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć.

W nietypowy sposób święto to w tym roku obchodziło Rycerstwo Niepokalanej z naszej parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. Otóż, członkowie MI udali się autokarem w pielgrzymce na główne uroczystości do Niepokalanowa, którym przewodniczył bp Tadeusz Pikus - biskup pomocniczy warszawski, wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej. Sumę odpustową koncelebrował także o. Stanisław Piętka OFM - gwardian Niepokalanowa oraz ks. Jakub Snopkowski SCJ - moderator Rycerstwa Niepokalanej w Bełchatowie. Ważnym punktem programu ów pielgrzymki była wizyta w Klasztorze Sióstr Klarysek w Miedniewicach. Tam dokonało się uroczyste przekazanie naszej wspólnocie nowego sztandaru rycerskiego, który został uszyty z racji 20-lecia Grupy Starszych MI i 10-lecia Grupy Dzieci MI w naszej parafii. Przypomnijmy, ten podwójny jubileusz będzie przeżywany na początku maja 2010 roku. Nowy sztandar MI został poświęcony podczas uroczystości w Niepokalanowie. Po powrocie do Bełchatowa Rycerze Niepokalanej wzięli też udział we Mszy Świętej w naszym kościele o godz. 18:00, którą w całości obstawili i na której zaprezentowali swój nowy nabytek. Euchastię sprawował ks. Józef Lach SCJ. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP pragniemy życzyć wszystkim Rycerzom wielu łask od Maryi, której oddali oni w opiekę całe swoje życie :)

GALERIA ZDJĘĆ

Koncelebransi sumy odpustowej w Niepokalanowie: o. Stanisław Piętka OFM (od lewej), bp Tadeusz Pikus oraz ks. Jakub Snopkowski SCJ

23:59, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 grudnia 2009
U źródeł Cudownego Medalika

W piątek 27 listopada 2009 roku obchodziliśmy 179. rocznicę objawienia się Maryi św. Katarzynie Laboure, której Niepokalana kazał wybić i nosić Cudowny Medalik z Jej wizerunkiem. Czym jest ów medalion? Chyba nie trzeba przypominać, bo jest on rozpowszechniany na szeroką skalę na całym świecie. Przesłanie tego wydarzenia, mimo, że jest ono tak odległe czasowo od XXI wieku, w dalszym ciągu pozostaje aktualne, a kult Cudownego Medalika ma coraz większy zakres.

Miejsce, gdzie ów objawienie się dokonało, jest wciąż oblegane przez tłumy pielgrzymów. Skromna kaplica Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Paryżu przy ulicy du Buc 140 ma swój wyjątkowy charakter. Wystarczy wejść do jej środka. Na powitanie ludziom wychodzi figura Matki Bożej znajdująca się w prezbiterium za głównym ołtarzem. Maryja na globie przybrała postawę stojącą. Z Jej rąk spływają promienie, które przedstawiają łaski, jakie zlewa na wszystkich, którzy Ją o nie proszą. Depcze Ona głowę węża - symbol zła. Głowa Jej uwieńczona jest koroną z gwiazd dwunastu. Jest Ona Matką Kościoła zbudowanego na fundamencie dwunastu Apostołów oraz naszą Matką. Dwa Serca Jezusa i Maryi są silnie oświetlone. Maryja była ściśle złączona z Jezusem w Jego Męce. Obecnie w niebie dzieli z Nim chwałę i wstawia się za nami podczas naszej ziemskiej pielgrzymki. Figura Niepokalanej budzi zachwyt w niejednej odwiedzającej to miejsce objawienia osobie.

Na ścianie nad prezbiterium rozpościera się ogromne malowidło. To fresk przypominający noc z 18 na 19 lipca 1830 roku, podczas której św. Katarzyna Laboure miała pierwsze Objawienie Najświętszej Dziewicy. Na sklepieniu widnieją słowa modlitwy, do której odmawiania zachęcała nas Matka Boża: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". oraz zaproszenie: "Przychodźcie do stopni tego ołtarza. tutaj łaski spłyną na każdego, kto o nie poprosi z ufnością i żarliwością.

Jeden z bocznych ołtarzy przypomina sytuację z 27 listopada 1830 roku. Siostra Katarzyna w ciszy rozmyślania ujrzała Najświętszą Dziewicę z oczami wzniesionymi ku niebu. Przedstawiała Ona Bogu glob ziemski uwieńczony małym krzyżykiem. Wyobraża on świat cały, wszystkich ludzi i każdego z nas. To właśnie tamtego dnia Maryja kazała wybić młodej siostrze Cudowny Medalik, który ma ludziom przypominać Tajemnice zbawienia: Wcielenie i Odkupienie. Jest on znakiem miłości Boga dla ludzkości. Jest wezwaniem do pójścia za Chrystusem, który jest drogą, prawdą i życiem. To Maryja prowadzi nas do Jezusa.

W końcu docieramy do miejsca pochówku św. Katarzyny Laboure, która spędziła 46 lat swojego życia w Reuilly, służąc w pokorze starcom. Zmarła w 1876 roku, pochowana została w podziemiach domu w Reuilly. W roku 1933 ciało jej zostało umieszczone w szklanym relikwiarzu. Jest ubrana w habit, który Siostry Miłosierdzia nosiły do roku 1964. Najbardziej jednak zdumiewa samo ciało świętej, będące jednym z nielicznych ciał, które w ogóle nie rozłożyły się. Oznacza to fakt, że patrząc na zwłoki św. Katarzyny Laboure mamy wrażenie, jakby zmarła ona przed chwilą. To niebywały znak od Boga, jak wielka musiała być Jej wiara.

Nie da się całej atmosfery tego miejsca opisać słowami. Po prostu trzeba je zobaczyć na własne oczy. Dobra okazja do pielgrzymki tropem św. Katarzyny Laboure nadarza się w przyszłym roku. Będziemy wtedy przeżywali 180. rocznicę objawieia się Maryi tej siostrze zakonnej. Może to jest właśnie ta chwila, aby poznać źródła siły Cudownego Medalika? :)

Kaplica Sióstr Miłosierdza św. Wincentego a Paulo w Paryżu

18:22, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Komentarze (12) »
wtorek, 24 listopada 2009
Nocne Czuwanie Młodzieży Bełchatowskiej

W sobotę 5 grudnia 2009 roku od godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła w Bełchatowie rozpocznie się NOCNE CZUWANIE MŁODZIEŻY BEŁCHATOWSKIEJ pod hasłem: „Bądźmy świadkami Miłości”.

Organizatorzy czuwaniaRuch Sercańskiej Młodzieży w Bełchatowie i ich moderator ks. Adam Gucwa SCJ, zapraszają młodych ludzi z Bełchatowa oraz z okolic do wspólnej modlitwy i refleksji nas sensem hasła nowego roku liturgicznego w Kościele, a także do wzajemnej integracji młodzieży bełchatowskiej.

W ramach I części czuwania przewidywana jest prezentacja multimedialna na temat: „Bóg jest miłością. O godności życia ludzkiego”, koncert zespołu religijnego NAZARET z Piotrkowa Trybunalskiego, Apel Jasnogórski oraz promocja przykościelnej herbaciarni, która w tym miesiącu obchodzi 10-lecie istnienia.

Po godz. 22.00 podczas II części czuwania młodzi będą mogli wysłuchać konferencji ks. Michała Misiaka, wikariusza parafii NMP Królowej Polski w Łodzi, organizatora dyskotek ewangelizacyjnych. Następnie odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym, czyli Zespołem Ewangelizacyjnym Katolickiego Ruchu Antynarkotykowego KARAN z Łodzi, którego członkowie przekażą młodym bełchatowianom swoje świadectwa.

W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczył ks. Paweł Leszko SCJ, wikariusz parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie, będzie okazja do Spowiedzi Świętej, a punktem kulminacyjnym czuwania jest wspólna Eucharystia o północy, którą będą sprawować bełchatowscy kapłani.

To może być jedno z najpiękniejszych spotkań ewangelizacyjnych tego roku w Bełchatowie - jedno z najpiękniejszych, bo wspólnie przeżyte. Już dziś bardzo serdecznie wszystkich młodych z Bełchatowa i okolic zachęcamy do udziału w Nocnym Czuwaniu Młodzieży Bełchatowskiej. Niech to spotkanie będzie dobrym rozpoczęciem Adwentu, który jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, ale i też dobrym rozpoczęciem całego nowego roku liturgicznego, który zainaugurujemy w ostatnich dniach listopada br.

Więcej informacji na stronie Ruchu Sercańskiej Młodzieży w Bełchatowie: www.rsm.dbv.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
19:30 - Powitanie
19:45 - Prezentacja multimedialna, pt. "Bóg jest miłością"
20:15 - Koncert zespołu NAZARET z Piotrkowa Tryb
21:15 - Apel Jasnogórski
21:30 - Przerwa (Herbaciarnia przy kościele)
22:15 - Konferencja (ks. Michał Misiak z Łodzi)
22:45 - Zespół Ewangelizacyjny: Katolicki Ruch Antynarkotykowy KARAN z Łodzi
23:15 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (ks. Paweł Leszko SCJ z Bełchatowa)
0:00 - EUCHARYSTIA
1:00 - Zakończenie

20:17, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Pamiętali o zmarłych

Mimo, że od września br. w naszej parafialnej Grupie Dzieci MI są nowi animatorzy, to jednak podtrzymują oni tradycje zapoczątkowane przez ich poprzedników. Tak było m.in. w przypadku wyjścia na bełchatowski cmentarz, na który mali Rycerze Niepokalanej udali się w sobotę 7 listopada 2009 roku w ramach swojego spotkania formacyjnego. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: moderator MI w naszej parafii - ks. Jakub Snopkowski SCJ oraz animatorka wspólnoty - Ada Sztorc. Najmłodsi członkowie MI modlili się o radośc życia wiecznego dla swoich bliskich zmarłych. Pamiętali także o nieznanych żołnierzach, których nazwiska nie są powszechnie znane ludziom, poprzez chwilową modlitwe przy ich wspólnym grobie. Całe spotkanie, mimo, że odbywało się w dość chłodnej scenerii, to przebiegało w wesołej atmosferze, bowiem Uroczystość Wszystkich Świętych, z racji której zostało zorganizowane to wyjście, jest radosnym świętem Kościoła na całym świecie.

19:51, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 listopada 2009
Weekend z Augustiankami

18:48, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 października 2009
Recepta na świętość

"Dziś już wiem... Jesteś zawsze blisko mnie... I wierzę w dobry czas... Kiedyś ból odejdzie sam..." - tak o swoim zmarłym mężu śpiewa polska piosenkarka, Urszula. Każdy z nas ma inne wyobrażenie osób, które wyprzedziły nas w drodze do nieba. Jednych do dnia dzisiejszego ogarnia smutek, a w innych budzi się nadzieja, że zmarłemu mężowi czy żonie, synowi czy córce, dziadkom czy krewnym, przyjaciołom czy znajomym żyje się teraz lepiej, o niebo lepiej. Bo komu u boku Boga nie żyłoby się dobrze? Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy dzisiaj wszystkich tych, którzy odeszli do Pana, a każdego dnia w tę nieziemską wędrówkę udaje się wielu. Pamięć o nich jest wieczna. Jednak także w tym dniu powinna się budzić w nas refleksja nad własnym życiem. Czy moje podążanie do świętości, do której jest powołany każdy z nas, przebiega bez zakłóceń?

"Krótko mówiąc, chciałbym wiedzieć, jak stać się świętym; tylko to mnie interesuje" mówi Albert Camus. Czy i ja myślę poważnie o świętości? Świat niejednokrotnie nabiera ludzi, którzy sugerują, że mogą się stać świętymi poprzez pieniądze czy sławę. Człowiek wybitny staje się legendą, jest lubiany przez społeczeństwo, tylko jaką korzyść niesie ta legenda dla ludzi? Co oni z niej mają? Czy to jest prawdziwa droga do świętości? Receptę dla każdego człowieka, który pomylił drogę do świętości, wypisuje Pismo Święte w postaci dzisiejszej Ewangelii. "Osiem błogosławieństw" to jedno z lekarstw, które zaleca do stosowania w życiu najlepszy lekarz, specjalista - Jezus Chrystus. Jak Mu dziś odpowiem: skorzystam z Jego rad czy będę się "leczył" na własną rękę? Niech ta atmosfera dzisiejszej uroczystości pozwoli nam dokonać rachunku sumienia swojego ziemskiego życia, bo nie znasz dnia, ani godziny, kiedy wezwie Cię do siebie Pan... Niech na grobach Twoich bliskich płoną dziś znicze pamięci, a w Twoim sercu płonie modlitwa za nich, za siebie i za Twoją świętość.

23:06, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 października 2009
Mamy już 3 lata! :)

Czas płynie w nieubłagalny sposób szybko. Dziś mijają równe 3 lata od soboty 28 października 2006 roku, kiedy to na naszym blogu MI w Bełchatowie ukazała się pierwsza notatka! Dzisiaj tych notatek w sumie jest 480, z czego blisko 280 w samych AKTUALNOŚCIACH :) Ze znanego polskiego filmu "Czterdziestolatek" wynika powiedzenie: "40 lat minęło, jak jeden dzień". Co dopiero powiedzieć w naszym przypadku? 3 lata minęły, jak jedna godzina :) Jednakże w to wielkie dzieło byłych animatorów Grupy Dzieci MI na czele z Tomkiem Siedleckim trzeba było poświęcić nie tylko wiele godzin, ale i dni, często nocy :) Czy ten wysiłek się opłacał?

- Nie żałuję mojej decyzji o uruchomieniu strony rycerskiej. Dzięki niej poznałem moje zainteresowania, które wcześniej nie były konkretnie sprecyzowane. W dalszym ciągu jej tworzenie daje mi satysfakcję i niezwykle dużą frajdę, mimo, że już od kliku miesięcy nie jestem animatorem bełchatowskiego Rycerstwa Niepokalanej. - powiedział nam Tomek, który obecnie sam zarządza całością pracy na blogu MI.

To, że nasza strona nie skończyła swojej działalności już po kilku tygodniach, jak to często się dzieje w przypadku innych serwisów internetowych, to ogromna zasługa jej czytelników, a tych z całą pewnością nie brakuje. Przed 5 dniami w piątek 23 października 2009 roku licznik gości bloga MI wybił liczbę 50 000. To szczególny znak, że można znaleźć na niej wiele istotnych informacji z życia wspólnoty, ale i też naszej parafii. Dziękujemy za zaufanie, którym nas darzycie. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli świętować nasze powstanie również za rok - w 4. rocznicę istnienia strony MI w Bełchatowie, a także w kolejnych latach :)

SONDA
Jak często odwiedzasz nasz blog MI w Bełchatowie?

Często
Czasami
Rzadko

Zobacz wyniki

15:29, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Komentarze (1) »
Po 4 latach PKRD reaktywacja możliwa

Był to dość spontaniczny, ale na pewno przemyślany pomysł. Pomysł, który zmienił całą rycerską wspólnotę w Bełchatowie, zwłaszcza Grupę Dzieci MI. Ciężko sobie wyobrazić, jak dziś wyglądałoby bełchatowskie Rycerstwo Niepokalanej bez realizacji tej inicjatywy. 28 października 2005 roku w naszej parafii NMP Matki Kościoła powstały Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci. Dziś przypada kolejna rocznica tego wydarzenia :)

Niewątpliwie 4 lata temu Grupa Dzieci MI wykonała plan, który pozwolił jej na przetrwanie. Propozycja Kamila Tusińskiego i Tomka Siedleckiego - ówczesnych animatorów wspólnoty, okazała się być "strzałem w dziesiątkę". Od tego czasu na spotkaniach rycerskich zaczęły się pojawiać dzieci, których wcześniej w ogóle nie było. Maryja wiedziała, że tego właśnie potrzeba opiekunom grupy.

Dziś Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci pozostają nieco w cieniu Grupy Dzieci Rycerstwa Niepokalanej w Bełchatowie. Jednak modlitwa różańcowa płynie do nieba każdego dnia. Łącznie do PKRD należy w naszej parafii 10 osób. Nie ma typowych spotkań formacyjnych, bo od dłuższego czasu odbywają się one w ramach spotkań rycerskich, dlatego właśnie MI tak wiele skorzystało z powstania PKRD przy naszym kościele. Jednak już wkrótce może to się zmienić...

Od kilku tygodni po głowie założycieli PKRD chodzi pomysł z zaproszeniem do Bełchatowa Madzi Buczek - głównej inicjatorki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Do ich nieoficjalnego spotkania z Madzią doszło na Jasnej Górze podczas 116. Pieszej Pielgrzymki Bełchatowskiej. Wówczas wyraziła ona chęć odwiedzin naszego miasta i pozostawiła sprawę otwartą. Jest zatem duża szansa reaktywacji PKRD w Bełchatowie, która może stać się realną rzeczywistością wraz z tą wyjątkową wizytą. Jak będzie, to czas pokaże... :)

Madzia Buczek - główna założycielka PKRD w Polsce

14:56, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010