Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
Blog > Komentarze do wpisu
Wrzesień 2010

POWAKACYJNA INAUGURACJA SPOTKAŃ RYCERSKICH

Już w środę 1 września 2010 roku Grupa Starszych MI zainaugurowała swoje spotkania formacyjne po wakacyjnej przerwie. Pracę na rzecz wspólnoty zaczął nowy zarząd MI, ale z tym samym sprawdzonym prezesem MI - Heleną Wieczorek :) Grupa Dzieci MI po wakacjach wystartowała na dobre w sobotę 4 września br. W nowym roku szkolnym wspólnota małych Rycerzy Niepokalanej będzie miała tylko jedną animatorkę - Adę Sztorc, której przyjdzie jeszcze bardziej współpracować z nowym opiekunem grupy. Przypominamy, że Grupa Starszych MI ma swoje spotkania formacyjne w środy o godz. 19:00 w salce rycerskiej w kościele nad Zakrystią, natomiast Grupa Dzieci MI spotyka się w soboty o godz. 10:30 w drugiej salce rycerskiej, mieszczącej się w piwnicach Domu Parafialnego ;)

___________________________________________________________________

WIELKI POWRÓT PO 12 LATACH ;)

W pierwszych dniach września br. Rycerze Niepokalanej z naszej parafii poznali swojego nowego opiekuna tak dla Grupy Starszych MI, jak i dla Grupy Dzieci MI. Okazał się nim być ks. Artur Wójcikowski SCJ, który jest bardzo dobrze znany  bełchatowskim członkom MI ;) Nowy stary opiekun pracował już w sercańskiej placówce w Bełchatowie w latach 1994 - 1998. W tym czasie opiekował się także Rycerstwem Niepokalanej :) Wydaje się, że można polegać na doświadczeniu ks. Artura, jednak porównując Rycerstwo z tamtych lat do tego, które działa obecnie, istnieje wiele różnic, m.in. wtedy funkcjonowała Grupa Młodzieży MI, dziś zastępuje ją Grupa Dzieci MI. Liczymy jednak na to, że ks. Artur Wójcikowski SCJ szybko odświeży swoje wspomnienia i wykorzysta je w ponownej współpracy z naszą wspólnotą rycerską ;) Nowemu staremu opiekunowi MI życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy duszpasterskiej w naszej parafii ;)

___________________________________________________________________

POŻEGNANIE KAMILA TUSIŃSKIEGO

W ciągu 6 lat bycia animatorem Grupy Dzieci MI wraz z Tomkiem Siedleckim i Malwiną Makarą pozostawił trwały ślad swojej obecności w 20-letniej historii naszego parafialnego Rycerstwa Niepokalanej :) Mowa o Kamilu Tusińskim, który wraz z początkiem września 2010 roku rozpoczął swoją duchową formację w postulacie Księży Sercanów w Pliszczynie k/Lublina, przygotowującą go do kapłaństwa.

Kamil był jednym z elementów tego trio, które dowodziło Grupą Dzieci MI od września 2003 roku do czerwca 2009 roku. Zawsze radosny, uśmiechnięty, przyjazny drugiemu człowiekowi, a mimo to stanowczy, panujący nad grupą :) Wierzymy, że praca z małymi Rycerzami Niepokalanej przyda mu się w przyszłości w jego pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą. Szkoda, że te stare czasy nie wrócą już nigdy... :) Kamilu, życzymy Ci Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej na nowej drodze Twojego życia ;)

___________________________________________________________________

PIERWSZA TAKA EWANGELIZACJA ;)

Jedną z pierwszych inicjatyw ks. Artura Wójcikowskiego SCJ, który ponownie po 12 latach został opiekunem naszego Rycerstwa Niepokalanej, była ewangelizacja rycerska w szkole podstawowej nr 8 (17 września 2010 roku) oraz w szkole podstawowej nr 9 (24 września 2010 roku) na os. Dolnośląskim w Bełchatowie. W tym trudnym zadaniu pomogli mu: Tomek Siedlecki (były animator Grupy Dzieci MI) i Ania Organiściak (członkini Ruchu Sercańskiej Młodzieży w naszej parafii, do którego należy też Tomek). W ciągu 2 dni ewangelizatorzy prowadząc 10 katechez, dotarli do ponad 250 dzieci ;) Na owoce nie trzeba było długo czekać. Kilka maluchów z grona tych, które w tym roku szkolnym dołączyły do Grupy Dzieci MI, pojawiły się właśnie dzięki przeprowadzonej ewangelizacji ;) Podczas lekcji religii ks. Artur, Tomek i Ania, m.in. opowiadali legendę rycerską, przedstawiali pierwszego współczesnego Rycerza - św. Maksymiliana Kolbe, informowali, że w naszej parafii działa wspólnota rycerska dla dzieci i pozostawiali poświęcone figurki Matki Bożej, które w poszczególnych klasach miały trafić do domu każdego ucznia na okres jednego tygodnia ;) Nie zabrakło też śpiewania przy dźwiękach gitary ;)

JUŻ WKRÓTCE GALERIA ZDJĘĆ Z POWYŻSZYCH WYDARZEŃ

środa, 22 grudnia 2010, belchatow.scj.mi

Polecane wpisy

Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010