Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
Blog > Komentarze do wpisu
Sierpień 2010

ROK KOLBIAŃSKI ZAINAUGUROWANY

W sobotę 14 sierpnia 2010 roku Rycerstwo Niepokalanej przeżywało 69. rocznicę śmierci swojego założyciela - św. Maksymiliana Kolbe. Z racji tej tego dnia został zainaugurowany Rok Kolbiański, który ma na celu dobre przygotowanie wiernych, a zwłaszcza wszystkich czcicieli Matki Bożej do 70. rocznicy tego wydarzenia, którą będziemy obchodzić w sierpniu 2011 roku. Drugim istotnym celem jest promowanie sylwetki św. Maksymiliana, który oddał swoje życie za drugiego człowieka. W uroczystościach, które zostały tradycyjnie zorganizowane w Ośrodku MI w Harmężach i obozie koncentracyjnym Auschwitz w Oświęcimiu wzięli udział także nasi Rycerze Niepokalanej w Bełchatowa na czele z prezes MI w naszej parafii - Heleną Wieczorek.

___________________________________________________________________

PRZYJAŹŃ PO 6 DNIACH? :)

2 turnusy po 6 dni - to kolejny wspólny przystanek byłych animatorów Grupy Dzieci MI w naszej parafii: Kamila Tusińskiego i Tomka Siedleckiego, którzy od 25 lipca do 7 sierpnia 2010 roku przebywali w Niepokalanowie - Lasku na rekolekcjach archidiecezji częstochowskiej jako animatorzy ;) Mimo, że był to już ich 9 ogólnopolski turnus rycerski, to jednak wciąż starali się szukać najwłaściwszych metod i odpowiedzi na pytanie: Jak stać się przyjacielem młodego człowieka w ciągu 6 dni? :) Nie da się ukryć, że jest to trudne zadanie, bo inaczej trzeba rozmawiać z dziećmi ze szkół podstawowych, a inaczej z gimnazjalistami. Z tymi młodszymi i starszymi mieli w tym roku styczność nasi animatorzy MI :) I trzeba przyznać, że chyba im się udało ;) Już tydzień po zakończeniu drugiego turnusu Tomek miał okazję spotkać się z kilkoma osobami (teraz świeżo upieczonymi uczniami szkół średnich) mieszkającymi w Wąsoszu Górnym i Dolnym pod Częstochową :) Jak sam przyznaje, takie wypady świadczą tylko o tym, że zdążyła się między nim, a jego uczestnikami nawiązać nić przyjaźni i warto to pielęgnować, bo nastolatkowie potrafią być interesującymi ludźmi, od których wbrew pozorom wiele można się nauczyć ;) W odpowiedzi na pytanie w tytule - przyjaźń po 6 dniach jest jak najbardziej możliwa ;)

___________________________________________________________________

RADOSNE PIELGRZYMOWANIE

Nie ma chyba lepszego pomysłu tak dla dorosłych, jak i dla młodych na zakończenie wakacji, jak... pielgrzymka ;) W dniach 22 - 28 sierpnia 2010 roku na Jasną Górę do Królowej Polski wędrowała już po raz 117 Bełchatowska Pielgrzymka Piesza, która stała się takim pomysłem dla ponad 700 osób z Bełchatowa i okolic ;) Naszą parafię NMP Matki Kościoła reprezentowała Grupa Biała, w skład której weszło 120 osób na czele z księżmi: ks. Adamem Gucwą SCJ i ks. Januszem Burkatem SCJ. W gronie pątników z os. Dolnośląskiego było też kilkunastu Rycerzy Niepokalanej z Grupy Starszych MI. W ekipie muzycznej znalazł się były animator Grupy Dzieci MI - Tomek Siedlecki, który starał się jak najczęściej pogrywać na gitarze, jeśli tylko pozwoliła mu na to pogoda, a ta w tym roku nie była zbyt łaskawa... ;) Warto też zaznaczyć, że jednymi z najmłodszych pielgrzymów naszej grupy byli mali Rycerze Niepokalanej: bracia Piotrek i Wojtek Szczepaniakowie, którzy do Częstochowy udali się ze swoim tatą ;) Tegorocznym hasłem bełchatowskiej pielgrzymki były słowa: "Zło dobrem zwyciężaj".

___________________________________________________________________

PARAFIALNE PIKNIKOWANIE

Tak, jak informowaliśmy powyżej, każde wakacje w naszym mieście kończy Bełchatowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, natomiast w naszej parafii dla letniego wypoczynku zakończeniem jest Parafiada. Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbyła się w niedzielę 29 sierpnia 2010 roku. Ks. proboszcz Władysław Ostrowski SCJ - główny kierownik imprezy postarał się o ciekawych gości. Główną atrakcją tego pikniku była jednak loteria fantowa z interesującymi i cennymi nagrodami. Tę przy pomocy Odnowy w Duchu Świętym przeprowadziło nasze Rycerstwo Niepokalanej. Na tych, którzy w międzyczasie zgłodnieli lub zapragnęli czegoś się napić, czekały hot-dogi, ciasta, herbata, kawa i napoje. I zapewne wszystko mile by dalej trwało, gdyby nie nagłe oberwanie chmury i burza, które przepędziły ludzi do domu... :)

JUŻ WKRÓTCE GALERIA ZDJĘĆ Z POWYŻSZYCH WYDARZEŃ

środa, 22 grudnia 2010, belchatow.scj.mi

Polecane wpisy

Komentarze
smcalfa
2010/12/22 00:12:23
Przyznam się, że wyskakujące reklamy na tym blogu są tak denerwujące, że postanowiłem go w ogóle nie czytać
-
2010/12/22 01:12:11
Drogi smcalfa! :)
Chyba każdego denerwują wyskakujące reklamy na stronach internetowych. Jest to zmora wielu ludzi. W większości przypadków niestety nic można zrobić na tych stronach, tak jak jest to, np. na naszej stronie, ponieważ wiele stron jest bezpłatnych, w tym nasza i reklamy są codziennością... Proponuję Ci kilka rozwiązań, które być może zachęcą Cię do zaglądania na naszą stronę. Być może któreś wybierzesz:
1) Zainstaluj sobie program Ad Muncher, który można pobrać bezpłatnie w internecie. Problem z reklamami na jakiejkolwiek stronie będziesz mieć zupełnie z głowy. To Ty decydujesz, na których stronach mają Ci się wyświetlać reklamy. Ja osobiście przyznam, że stosuję ten program i jestem zadowolony.
2) Napisz do naszego proboszcza e-maila na adres: belchatow.par@scj.pl. Może Ciebie posłucha i kupi płatny serwer, na którym wspólnoty parafialne będą mogły prowadzić swoje strony i wtedy nie będzie problemu z reklamami.
3) A może sam zechcesz nam sfinansować z góry zapłacony serwer, na który moglibyśmy się przenieść i tam prowadzić stronę. My nie mamy takich pieniędzy, ale może akurat Ty masz. Wtedy też nie będzie problemu z reklamami.
Popatrz, jest tyle mozliwości.
Czy którąś z nich wybierzesz, to zależy już tylko od Ciebie.
Pozdrawiam serdecznie :)
ADMIN
PS. Mamy nadzieję, że może jednak będziesz od czasu do czasu odwiedzał naszą stronę, mimo denerwujących reklam :)
Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010