Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
Blog > Komentarze do wpisu
Październik 2010

MIESIĄC MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Październik jest szczególnym czasem, kiedy wierni katoliccy zanoszą swoje prośby i błagania poprzez modlitwę różańcową, która jest poświęcona Matce Bożej. W tym miesiącu codziennie w naszym kościele odbywały się nabożeństwa różańcowe, na których gromadziło się wiele dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym także Rycerzy Niepokalanej. Różaniec, czyli modlitwa, jest w końcu ich najskuteczniejszą bronią rycerską, która nigdy nie zawodzi, a pozwala bezlitośnie niszczyć każde zło na świecie.

___________________________________________________________________

KAWA CZY HERBATA? ;)

To pytanie wielokrotnie padło w niedzielę 10 października 2010 roku w sali nr 14 w Domu Parafialnym :) Co tamtego dnia działo się w tym miejscu? Otóż, tego dnia po raz kolejny nasza Grupa Dzieci MI przy pomocy dorosłych Rycerzy Niepokalanej i członków bełchatowskiego Ruchu Sercańskiej Młodzieży zorganizowała Papieską Kawiarenkę Rycerską ;) Skąd ta nazwa? Z racji przypadającego wtedy X Dnia Papieskiego. Po wszystkich niedzielnych Mszach Świętych nasi parafianie mogli zajrzeć do "czternastki", aby móc wypić coś gorącego lub zimnego, zjeść pyszne wypieki Rycerek Niepokalanej czy też obejrzeć filmy o Janie Pawle II, poczytać książki o Papieżu - Polaku albo pooglądać wystawy papieskie i rycerskie. Nowością był kącik z zabawkami dla dzieci, który wśród maluchów wywoływał wielką euforię radości :) To już kolejna edycja tego przedwsięzięcia. Kolejna i zarazem najbardziej udana, ponieważ tym razem mali Rycerze zebrali na potrzeby swojej wspólnoty aż 815 złotych! To rekordowa suma, która pozwoli zakupić do dziecięcej salki rycerskiej znacznie więcej nowych rzeczy, niż poprzednimi razami. Dziękujemy serdecznie za Państwa wsparcie! :)

___________________________________________________________________

IMIENINY KS. ARTURA ;)

Zdrowie, wytrwałość, cierpliwość, błogosławieństwo Boże, opieka Niepokalanej - to tylko niektóre z wielu życzeń, jakie otrzymał świeżo upieczony opiekun Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii - ks. Artur Wójcikowski SCJ, który w środę 6 października br. obchodził swoje imieniny. Solenizant Mszę Świętą imieninową odprawił wieczorem tego samego dnia. Nie zabrakło na niej przedstawicieli grup parafialnych, w tym także Rycerzy Niepokalanej, którzy swoimi życzeniami okazali ks. Arturowi swoją życzliwość i serdeczność, ale i również wdzięczność za dotychczasową pracę na rzecz naszej parafii. Naszemu rycerskiemu solenizantowi życzymy długich lat życia oraz wielu potrzebnych łask Bożych do dalszej pracy duszpasterskiej ;)

___________________________________________________________________

TO JUŻ 4 LATA! :)

W czwartek 28 października 2010 roku minęły równe 4 lata od powstania naszej strony internetowej Rycerstwa Niepokalanej w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. To wiele miesięcy, tygodni i dni pracy nad tym, aby nasz serwis oddawał cały sens istnienia i charyzmat naszej bełchatowskiej wspólnoty rycerskiej. Mimo wielu chwil radości i okresów niedyspozycyjności, jakie przydarzyły się nam zwłaszcza w ostatnich miesiącach, dziękujemy Wam, drodzy czytelnicy, za to, że jesteście z nami dalej, o czym najlepiej świadczą liczby zawarte w licznikach w bocznym panelu strony Mi. Wierzymy głęboko, że będziecie z nami trwać dalej i że będziecie nas wspierać w tej niełatwej pracy swoją modlitwą i częstymi odwiedzinami tego portalu internetowego ;) Czekamy na Was! ;)

sobota, 25 grudnia 2010, belchatow.scj.mi

Polecane wpisy

Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010