Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
Blog > Komentarze do wpisu
Maj 2010

KAPLICZKOWE NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Każdy maj kojarzy się bełchatowskim Rycerzom Niepokalanej w sposób szczególny z nabożeństwami majowymi, ale niekoniecznie tymi w kościele. W Bełchatowie jest takie miejsce, gdzie od kilku lat młodzi i starsi zbierają się na "majówkach" przy kapliczce. Takim miejscem jest krzyż stojący przy ul. Wojska Polskiego przed blokiem 201 na os. Dolnośląskim. Tam każdego roku przez cały maj wierni gromadzą się, aby wspólnie chwalić Matkę Bożą swoim śpiewem i modlitwą. Tak, jak w poprzednich latach, tak i w tym nabożeństwom majowym przy kapliczce "szefowała" Józefa Poryzała, znana wszystkim po prostu jako babcia Józia. Prawdopodobnie już po raz ostatni w takim składzie krzyż ubierali na koniec kwietnia byli animatorzy Grupy Dzieci MI w naszej parafii: Kamil Tusiński i Tomek Siedlecki.

___________________________________________________________________

"PORCELANOWY" JUBILEUSZ MI

Bez większych wątpliwości można stwierdzić, że najważniejszym wydarzeniem dla Rycerstwa Niepokalanej w parafii NMP Matki Kościoła w tym roku był obchodzony w sobotę 15 maja 2010 roku - jubileusz 20-lecia MI w naszej parafii, który w języku małżeńskim można by nazwać "porcelanowym". Na tę występującą raz na kilka lat wyjątkową uroczystość przybyło wiele znanych w gronie rycerskim osobistości: o. Stanisław Piętka OFMConv - gwardian Niepokalanowa, który wygłosił I konferencję; o. Ryszard Żuber OFMConv - prezes narodowy MI, który był autorem II konferencji oraz bp Ireneusz Pękalski - biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, który przewodniczył Mszy Świętej jubileuszowej naszego Rycerstwa Niepokalanej. W wydarzeniu tym wzięło udział blisko 100 osób, z czego najwięcej było Rycerzy Matki Bożej z innych parafii w Bełchatowie i z dekanatu bełchatowskiego. Na tej uroczystości nie zabrakło ani modlitwy, ani wspólnego świętowania przy stole podczas agape. W międzyczasie ze swoim programem słowno - muzycznym wystąpili mali Rycerze Niepokalanej, którzy są ważną częścią bełchatowskiej rodziny rycerskiej, istniejącej w naszej parafii już od 20 lat! ;)

___________________________________________________________________

ODPUST W NASZEJ PARAFII

Tegoroczny maj przyniósł naszym Rycerzom Niepokalanej jeszcze jedno ważne wydarzenie - odpust parafialny obchodzony w poniedziałek 24 maja 2010 roku z racji święta Matki Kościoła. Mszy Świętej odpustowej o godz. 18:00 przewodniczył prowincjał Księży Sercanów w Polsce - ks. Artur Sanecki SCJ. Wraz z nim Eucharystię tę koncelebrowali wszyscy kapłani pracujący w naszej parafii. Po Mszy Świętej zostało odprowione nabożeństwo majowe wraz z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła, w której najliczniejszą grupą idącą przy sztandarach, chorągwiach i figurach byli nasi Rycerze Niepokalanej.

___________________________________________________________________

NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE CZAS ZACZĄĆ

Poza nabożeństwami majowymi w tym miesiącu wraz z dniem 13 maja 2010 roku, kiedy obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, rozczęto odprawiać tegoroczne nabożeństwa fatimskie, na których wierni gromadzili się każdego 13 dnia miesiąca aż do października. Pieczę nad prawidłowym przygotowaniem tych spotkań modlitewnych tradycyjnie trzymało Rycerstwo Niepokalanej, które, m.in. wyznaczało poszczególnym grupom parafialnym dyżury przewodniczenia nabożeństwom lub niosło też figurę Matki Bożej Fatimskiej podczas procesji dookoła kościoła. Pierwsze tegoroczne spotkanie modlitewne poprowadził ks. proboszcz Władysław Ostrowski SCJ.

JUŻ WKRÓTCE GALERIA ZDJĘĆ Z POWYŻSZYCH WYDARZEŃ

wtorek, 21 grudnia 2010, belchatow.scj.mi

Polecane wpisy

Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010