Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
Blog > Komentarze do wpisu
Listopad 2010

NIEŚMIERTELNI W NASZYCH SERCACH

W listopadzie nasze myśli tak często samoistnie kierują się w stronę naszych bliskich, znajomych i przyjaciół, dla których to wędrowanie po ziemskim padole już się zakończyło. Na cmentarzach jakby większy ruch, bo i potrzeba większa, niż zwykle, aby odwiedzić groby zmarłych z naszych rodzin i nie tylko. Tę kilkuletnią już tradycję odwiedzania mogił na bełchatowskim cmentarzu pielęgnuje wciąż Grupa Dzieci MI, która zawsze na pierwszym spotkaniu po Uroczystości Wszystkich Świętych udaje się na cmentarz, aby tam pomodlić się za swoich bliskich i zapalić znicze na ich grobach. W tym roku wyjście to odbyło się w sobotę 6 listopada br. Z małymi Rycerzami Niepokalanej na cmentarz w Bełchatowie udali się: opiekun wspólnoty - ks. Artur Wójcikowski SCJ i animatorka - Ada Sztorc.

___________________________________________________________________

CUDOWNA MOC W MAŁYM MEDALIKU :)

Uzdrawia chorych, choć lekarze nie mogą im pomóc; ochrania zagrożonych, choć nikt nie może nic dla nich zrobić; niesie Boże błogosławieństwo dla tych, którzy noszą go z czcią, choć jest taki mały :) Niewielki, owalny, srebrny lub złoty, z pozoru taki zwykły, a jednak w dalszym ciągu niezwykły - Cudowny Medalik. Od 180 lat pomaga ludziom, bo jest darem Maryi na trudne czasy, a te są coraz trudniejsze...

27 listopada 1830 roku - dzień, jak dzień, a jednak już na zawsze zapisał się on na kartach historii Kościoła. Tego dnia Matka Boża ukazała się prostej zakonnicy s. Katarzynie Laboure i poleciła jej wybić medalik. Dodała też znamienne słowa: "Wszystkie osoby, które go nosić będą na szyi, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością". Na pierwsze cuda nie trzeba było długo czekać. Jednym z najgłośniejszych było nawrócenie Alfreda Ratisbonne'a. Dziś moc Cudownego Medalika jest tak samo ogromna. Potwierdzają to Ci, którzy nosząc go ze czcią, otrzymali wielkie łaski.

sobota, 25 grudnia 2010, belchatow.scj.mi

Polecane wpisy

Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010