Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
Blog > Komentarze do wpisu
Lipiec 2010

WAKACJE CAŁY ROK! ;)

Chciało być się tak rzec, ale niestety trzeba się pogodzić z trudną rzeczywistością i cieszyć się z tego, że ma się chociaż 2 miesiące wakacji i należy ten czas, jak najlepiej wykorzystać ;) Jedną z propozycji na niezwykle ciekawe spędzenie wakacji były letnie rekolekcje w Niepokalanowie - Lasku. Coś o tym wie obecna animatorka Grupy Dzieci MI - Ada Sztorc, która dała się skusić na lipcowy turnus gimnazjalny u ojców franciszkanów w Lasku ;) Nazwa "rekolekcje" najczęściej kojarzy nam się z ciągłą modlitwą i wyciszeniem. Nic bardziej mylnego... ;) To także czas udanej zabawy z innymi młodymi ludźmi, czas nawiązywania nowych znajomości, czas na poszukiwanie radości w swoim życiu ;) Widać, że musiało być zupełnie OK na turnusie w Niepokalanowie, ponieważ Ada wróciła w pełni radosna ;)

___________________________________________________________________

DOROCZNE CZUWANIE W NIEPOKALANOWIE

Gdy pod koniec lipca w Niepokalanowie - Lasku odbywały radosne turnusy, to w samym Niepokalanowie trwało radosne czuwanie z racji Ogólnopolskiego Dnia Modlitw Rycerstwa Niepokalanego, który odbył się w nocy z 24 na 25 lipca 2010 roku :) W tym dorocznym spotkaniu modlitewnym tradycyjnie wzięli udział bełchatowscy Rycerze Niepokalanej, którzy po drodze do i z Niepokalanowa zatrzymywali się w ciekawych miejscach związanych z kultem religijnym.

___________________________________________________________________

NOWI KAPŁANI W BEŁCHATOWIE :)

Naszą poprzednią notatkę zakończyliśmy informacją o odejściu z naszej parafii pod koniec czerwca 2 księży: ks. Jakuba Snopkowskiego SCJ i ks. Pawła Leszko SCJ. Tą chcemy zakończyć wiadomością, kto zajął ich miejsce od 1 lipca 2010 roku :) Nowi kapłani, którzy zostali skierowani na bełchatowską placówkę Księży Sercanów to:

  1. Ks. Artur Wójcikowski SCJ - jest doskonale znany wiernym w Bełchatowie, ponieważ miał już okazję pracować tutaj przez 4 lata. Bełchatowska placówka była jego pierwszą parafią po święceniach kapłańskich, które przyjął w 1994 roku. Wówczas był opiekunem scholi dziecięcej oraz Rycerstwa Niepokalanej. Czy teraz historia się powtórzy i ks. Artur ponownie będzie się opiekować rycerską grupą? W 1998 roku został on skierowany do Florynki, natomiast 2 lata później do Krakowa - Płaszowa, gdzie pracował do chwili obecnej z młodzieżą oazową, scholą dziewczęcą oraz młodymi ludźmi, którzy nie słyszą.
  2. Ks. Janusz Burkat SCJ - to z kolei kapłan dobrze znany młodzieży, która jeździ na Sercańskie Dni Młodych. W 2005 roku otrzymał święcenia kapłańskie, po których został skierowany do pracy w parafii w Sosnowcu - Środuli. Teraz po 5 latach przeniesiono go do Bełchatowa. Ks. Janusz ma nietypową pasję - lubi katechizować młodzież. Czy jako kapłan, lubiący też muzykę, narty i rajdy samochodowe, zdobędzie zaufanie wiernych na os. Dolnośląskim?
  3. Ks. Zbigniew Bojar SCJ - będzie w Bełchatowie służyć swoją pomocą duszpasterską. Sakrament Kapłaństwa przyjął w 1981 roku. Jest znany przede wszystkim jako misjonarz. W przeszłości pracował, m.in. na Białorusi w Postawach w obwodzie Witebskim. W ciągu ostatnich kilku lat był na misjach w Republice Południowej Afryki w mieście Petrusville.
wtorek, 21 grudnia 2010, belchatow.scj.mi

Polecane wpisy

Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010