Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną - Św. Maksymilian Maria Kolbe
Blog > Komentarze do wpisu
Czerwiec 2010

BOŻE CIAŁO W GORĄCYM SŁOŃCU

W gorącym słońcu przyszło nam świętować w czwartek 3 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną Bożym Ciałem. Jednak upalna aura nie zniechęciła licznie przybyłych wiernych z naszej parafii do udziału w procesji, która przechodziła przez ulice os. Dolnośląskiego w Bełchatowie, podążając do 4 ołtarzy. Ponownie nasi Rycerze Niepokalanej nie zawiedli i już przed uroczystością chętnie zgłosili się do niesienia wszelkich figur, chorągwi, bądź sztandarów.

___________________________________________________________________

ZARZĄD MI ZDAŁ EGZAMIN :)

Już od pierwszych dni czerwca br. wiele w naszej parafii mówiło się o wyborach, bynajmniej nie o tych prezydenckich, które miały się odbyć w drugiej połowie miesiąca :) Dla naszej parafialnej wspólnoty rycerskiej ważnymi wyborami były też wybory do zarządu MI w naszej parafii, które odbyły się w sobotę 12 czerwca 2010 roku. Poprzedni zarząd MI działający przez ostatnie 4 lata zdał egzamin z pozytywnym wynikiem, stąd nasi Rycerze Niepokalanej nie mieli większego problemu z wyborem prezesa MI, którym na drugą kadencję została ponownie Helena Wieczorek ;) Schody zaczęły się przy wyborach wiceprezesa, ekonoma, sekretarza i 3 doradców, ponieważ... nie było chętnych na te funkcje :) Jednak po długich konwersacjach udało się skompletować nowy zarząd MI, który będzie działał do czerwca 2014 roku. W Komisji Ryborczej znaleźli się: ks. Jakub Snopkowski SCJ (przewodniczący), Barbara Brożyna (członek Grupy Starszych MI) i Tomek Siedlecki (członek Grupy Dzieci MI)Poniżej prezentujemy członków nowego zarządu MI :)

Nowy zarząd MI w naszej parafii na lata 2010 - 2014:

1) Prezes MI - Helena Wieczorek
2) Wiceprezes MI - Bogusława Kowalska
3) Ekonom MI - Stanisława Retkiewicz
4) Sekretarz MI - Maria Rorat
5) I Doradca prezesa MI - Anna Kokoszka
6) II Doradca prezesa MI - Elżbieta Janaś
7) III Doradca prezesa MI - Maria Owczarek

___________________________________________________________________

POŻEGNANIE Z OPIEKUNEM MI

Tego można było się spodziewać. W czerwcu 2010 roku bełchatowscy Rycerze Niepokalanej tak z Grupy Starszych MI, jak i Grupy Dzieci MI poznali smutną wiadomość. Ich dotychczasowy opiekun MI - ks. Jakub Snopkowski SCJ, który pełnił funkcję moderatora MI w naszej parafii od września 2008 roku, został skierowany na placówkę do Sosnowca - Środuli. Oznaczało to, że nowy zarząd MI od września br. rozpocznie pracę z zupełnie nowym opiekunem. Pożegnanie księży: ks. Jakuba Snopkowskiego SCJ i ks. Pawła Leszko SCJ (który udał się na misje do Finlandii) odbyło się podczas wieczornej Eucharystii we wtorek 29 czerwca 2010 roku w dniu imienin ks. Pawła. Nie zabrakło wzruszających chwil, ponieważ nasi Rycerze Niepokalanej zdążyli już się zżyć z ich moderatorem, ale cóż poradzić - taka kolej rzeczy... :)

JUŻ WKRÓTCE GALERIA ZDJĘĆ Z POWYŻSZYCH WYDARZEŃ

wtorek, 21 grudnia 2010, belchatow.scj.mi

Polecane wpisy

Boże Narodzenie 2010darmowy hosting obrazków


NOWY DZIEŃ :
darmowy hosting obrazków
Intencja MI na GRUDZIEŃ 2010:
Abyśmy, jak Maryja Niepokalana, stawali się przybytkiem Emmanuela, Boga z nami, wnosząc nadzieję i radość w życie naszej młodzieży.


darmowy hosting obrazków
Nasze spotkania MI:
1) GRUPA STARSZYCH MI
w środy o godz. 19:00
2) GRUPA DZIECI MI
w soboty o godz. 10:30
Grafik animatorów MIdarmowy hosting obrazków
NAPISZ DO NAS:
mi.pkrd.bel@interia.pl


Zostań Rycerzem Niepokalanej:


Licznik bloga:


Tyle teraz jest tu osób:
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


Jest godzina:


Skomentuj blog MI:


Prognoza pogody:Administrator bloga MI:
TOMEK


Rankingi:

Ranking Stron Katolickich <><


Statystyki bloga MI:


Muzyka w tle bloga:
RADIO NIEPOKALANÓW

RADIO NIEPOKALANÓW

Free JavaScript from
Rainbow ArchBoże Narodzenie 2010